Teslimat Şartları

  • Teslimat şekli: Elektronik ortamda online teslimat
  • Statü Akademi tarafından satışa sunulan eğitim hizmeti elektronik ortamda gerçekleştirilmekte olup, sözleşme konusu hizmet ödeme ile birlikte tüketicinin kullanımına açılmaktadır. Bu nedenle satışa sunulan hizmetin herhangi bir kargolama işlemi söz konusu değildir. Statü Akademi satın almadan itibaren en geç 48 saat içerisinde alınan hizmetin kullanıma açıldığına dair sözlü veya yazılı olarak tüketiciyi bilgilendirmekle yükümlüdür. Tüketiciye E-posta-SMS veya Müşteri Hizmetleri Temsilcisi kanalıyla yapılan her türlü bildirim geçerlidir. Satın alınan hizmet ile birlikte tüketiciye basılı yayın veya kitap hediye edildiği durumlara tüketiciden herhangi bir kargo ücreti alınmaz. Ancak tüketicinin adres bilgilendirme hatasından veya ihmalinden kaynaklı kargo iadelerinde kargo ücreti tüketiciye aittir Statü Akademi tedarik aşamasında problem yaşanan hediye yayınları aynı neviden başka yayınlarla değiştirme hakkını saklı tutar.

İade ve İptal Şartları

  • Sözleşme konusu hizmetin mücbir sebeplerle Statü Akademi tarafından ifa edilememesi veya Tüketici Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilmesi durumlarında, ödeme seçeneklerine ilişkin iade prosedürü aşağıdaki gibidir:

a) Kredi Kartı ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, Tüketici ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka Tüketiciye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Statü Akademi bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Tüketicinin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Tüketicinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve Tüketici iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kredi kartı ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Statü Akademi, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Tüketiciye nakit para ile ödeme yapamaz. Statü Akademi, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Statü Akademi ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Tüketiciye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, Statü Akademi Banka’ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

b) Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

İade, Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır. Statü Akademi tüketiciye hizmet bedelinin tamamını banka aracılığıyla tek seferde geri öder. Statü Akademi tarafından hiçbir surette tüketiciye elden nakit olarak para iadesi yapılmaz.

  • Herhangi bir nedenle sözleşme ilişkisinin sona ermesi durumunda, tüketiciye eğitim hizmeti yanında hediye olarak gönderilen basılı yayın veya kitapların hiç kullanılmamış olması koşulu ile iadesi gerekir. Hediye yayınların tüketici tarafından kullanıldığı durumlarda yayın etiket bedeli düşüldükten sonra ücret iadesi gerçekleştirilir.
  • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmelerde cayma ve iade hakkı olmamakla birlikte Statü Akademi’nin iptal talebini kabul etmesi durumunda ödenen kayıt bedelinin %15’lik kısmını cezai şart, gönderilen yayınların kullanılmamış olsa dahi bedeli ve girilmese dahi işlenmiş olan derslerin liste fiyatı üzerinden hesaplanmış saat ücretinin karşılığı bedelin toplamı öğrenciden alınmış olan ücretten kesilerek kalan ücret iade edilir.

Tüketici, tüm bu ödeme iade prosedürünü okuduğunu ve kabul ettiğini beyan eder.

Sohbeti Başlat
Hoş geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?